Patrycja Bednarz-Hebel

lekarz weterynarii, kardiolog

Doktor Patrycja regularnie przyjeżdża do naszej przychodni, by badać serca Waszych zwierząt.

Od najmłodszych lat nie wyobrażała sobie innego zawodu niż lekarz weterynarii. W trakcie studiów, które odbywała na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej UP we Wrocławiu zaczęło nurtować ją jedno pytanie: co chciałaby robić po studiach? Wiedziała na pewno jedno – leczyć zwierzęta, ale i również drugie – specjalizować się w konkretnej dziedzinie medycyny weterynaryjnej. Ale jakiej? Wybór był trudny.

W ostateczności wybrała kardiologię. Dlaczego? Bo była dla niej wyzwaniem i wiedziała, że zawsze nim będzie. Nie jest to łatwa dziedzina, niejednokrotnie zaskakuje, wymaga notorycznego kształcenia, a przez to nieustannie fascynuje.
I tak rozpoczyna się przygoda Pani doktor z kardiologią…

2005-2007 r. udział w studencki Kole Naukowym Sekcji Kardiologicznej (gdzie pod czujnym okiem dr hab. Urszuli Pasławskiej, prof. UP. oraz dr n. wet. Agnieszki Noszczyk-Nowak zgłębia tajniki wiedzy kardiologicznej).

2007 ukończenie studiów na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej UP we Wrocławiu

2007-2009 praca w Gabinecie Weterynaryjnym lek. wet. Diany Tarabuły w Krakowie, na stanowisku lekarza zajmującego się chorobami wewnętrznymi, ze szczególnym uwzględnieniem kardiologii. Praca, która dała jej bardzo dobre podstawy i „twardy grunt”, by móc rozwijać się dalej.

W tym czasie… 2007 – Kurs Kardiologiczny I stopnia.

2008 – Warsztaty VIII i IX Konferencji Kardiologicznej z zakresu praktycznej Diagnostyki Elektrokardiograficznej.

2009 – Practitioner Course Heart Kidney Axis Academia – Berlin (kursy zaawansowane).

2009-2010 Roczny pobyt w Pracowni Kardiologii Katedry Chorób Wewnętrznych z Kliniką Koni, Psów i Kotów UP we Wrocławiu – dalsze szlifowanie wiedzy kardiologicznej pod opieką dr hab. U. Pasławskiej i dr n. wet. A. Noszczyk-Nowak.

2010 … i wreszcie wypłynięcie na głębię, czyli samodzielny powrót do prywatnej praktyki weterynaryjnej. I tu pojawia się najlepszy czas – nieustanny rozwój i dalsze plany poszerzania wiedzy, publikacje w czasopismach weterynaryjnych, praca w charakterze wykładowcy i tłumacza materiałów o tematyce kardiologicznej. A co najważniejsze, codzienna praca z pacjentami i ciągłe starania, by ich serca były w jak najlepszej formie i biły dla nas jak najdłużej…

Eliza Hołdowańska-KroczakPatrycja Bednarz-Hebel